سلام خدمت تمام دوستان عزیز...

ببخشید که وبلاگو دیر به دیر آپ می کنم،آخه درگیر امتحانای دانشگاهم.

امروز هم مثل همیشه یه آهنگ خیلی زیبا رو برای دانلود قرار دادم. این آهنگ، آهنگ قبلی وبلاگ بود، که توسط سلطان کولی ها یعنی جیپسی کینگز در سال 1993 خوانده شد.

شاید باورتون نشه ولی از هر ده کامنت،هفت-هشت نفر درخواست این آهنگ رو می کردن.احتمالاً شما هم جز اون هفت-هشت نفرین. پس برای دانلود این آهنگ ذره ای تردید نکنین... 

مثل همیشه می گم: آهنگ هایی رو که در این قسمت پست می کنم به هیچ عنوان از دست ندین. 

در ضمن علاوه بر آهنگ، بیوگرافی این گروه باشکوه رو هم در ادامه ی مطلب قرار داده ام که امیدوارم خوشتان بیاید.

(می توانید برای دانلود این آهنگ به ادامه ی مطلب رجوع فرمایید.)

راهنمای دانلود فایل:برای دانلود آهنگ تنها کافیست روی نام آن کلیک راست کرده و گزینه ی Save target as... را انتخاب نمایید.

 

Love and Liberte

 

حجم:2.9Mb         فرمت:mp3         مدت زمان: سه دقیقه

 

 

لینک غیر مستقیم:

راهنمای دانلود فایل: برای دانلود آهنگ روی نام آن کلیک کنید.صحفه ی جدیدی باز می شود که می توان آهنگ را به راحتی از آن جا دانلود کرد.

Love and Liberte

توجه:از هر دو لینک، حداقل یکی از آن ها سالم است.

 

بیوگرافی گروه:

توجه: این نوشته از وب سایت nipaz.com کپی برداری شده است.

گروه "جیپسی کینگز" در واقع از پیوستن دو گروه کوچکتر موسیقی دورهگرد، در جنوب فرانسه (و نه در جنوب اسپانیا)، در دهه هفتاد سده گذشته به وجود آمد، که بویژه با ترانه‎ ‎ی معروف "بامبولیو"، در ترکیب خلاقی از موسیقی آمریکای لاتین با ضرب‎ ‎آهنگ فلامنکو، جهان موسیقی را در دهه هشتاد تسخیر کرد؛ جهانی با وسعت واقعی آن، یعنی از اروپا و آمریکا و کانادا گرفته، تا آرژانتین و ایران و آفریقای جنوبی و چین و .....

جیپسی كینگز "خوزه رییس"، پدر گروه اول، یعنی پدر برادران "رییس"، که عنوان "کینگز" ترجمه‎ ‎ی انگلیسی نام فامیلشان است [رییس به اسپانیائی یعنی شاهان یا همان لغت کینگز به انگلیسی]، خواننده دورهگرد محبوبی در جنوب فرانسه، در منطقه "مونپولیه" بود که یک تهیه کنندهی آمریکائی او را برای کنسرتی به نیویورک برد، و اولین صفحه‎ ‎ی ترانه‎ ‎های او را درآورد.

 

پس از مرگ خوزه، پنج پسر او، که استعداد غریبی به ویژه در آوازخوانی دارند، با برادران "بالیاردوس" که در گیتارنوازی قدرت چشمگیری دارند، و از منسوبین خودشانند، در گروه "جیپسی کینگز" متشکل شدند؛ تشکلی که همچنان ادامه دارد و اما برای اینکه نظر فلامنکو خوانان و فلامنکو شناسان را در مورد این گروه موفق، اما برخاسته از جائی به دور از زادگاه و پرورشگاه فلامنکو، که آنُدلس در جنوب اسپانیا باشد، بدانید تکه‎ ‎ای از نوشته‎ ‎ی "کارلوس آربلوس" را در باره آنها از کتابش "فلامنکو به روایتی ساده" نقل میکنم: "این گروه بیشترین نقش را در گسترش فلامنکو در جهان بازی کرد. اما در عین حال با یکی پنداری فلامنکو با موسیقی این گروه، بیشترین سردرگمی در جهان، نسبت به فلامنکو، بوجود آمد. این گروه از کولیهای جنوب فرانسه به جائی رسیدند که ده میلیون، تنها از یکی از نوارهاشان را به فروش رساندند. حضور آنها بر صحنه هیجانانگیز است ولی بخشی از توفیقشان به یک کمپانی بزرگ بازاریابی مربوط است که تا کنون هیچ گروهی از این دست، از آن نصیبی نداشته است."

چند نكته بسیار مهم در اینجا نهفته است : اول انكه مسلما بسیار از ما از روی همین تبلیغات وسیع و شهرت عالم گیر این گروه و موسیقی بسیار قابل فهم برای یك هنرجوی و یا مردم عادی به سوی موسیقی فلامنكو جذب شدیم اما بعدها در یافتیم كه موسیقی جیپسی كینگز موسیقی فلامنكو نیست و در بسیاری از موارد با ان بر سر جنگ گذاشتیم در صورتی كه یادمان رفت ما نیز خود در ابتدا با این موسیقی ها بود كه به موسیقی اصلی فلامنكو جذب شدیم . دوم انكه هنرجویان باید با اطمینان بدانند كه موسیقی این گروه موسیقی فلامنكو نیست و در رده موسیقی پاپ در دنیا قرار میگیرد ضمن انكه باید یاداور شویم كه موسیقی این گروه برگرفته شده از عناصری از موسیقی فلامنكو می باشد .

ازسالها پیش تاكنون كه اولین آلبوم جیپسی كینگز به عنوان پر استقبالترین آلبوم بین المللی معرفی گردید هیچ گروه دیگری قادر به كسب چنین محبوبیتی نشده است و این گروه كماكان پر طرفدارترین گروه موسیقی در جهان محسوب می گردد .تمامی اعضای این گروه از اهالی جنوب فرانسه می باشند كه در اجتماع كولی ها در دامنه های ارلز متولد شده اند.

 

در دو دهه پیش هنگامی که تهی مایه های انگلیسی و آمریکائی فوج فوج آوازهای (پاپ) را با سینتی سایزرها زمزمه می کردند و سعی داشتن با ظاهر و حرکات عجیب و غریب نگاه ها را به سوی خود جلب کنند،سر بر آوردن و موفقیت گروه نو پا چون جیبسی کینگز بعید می نمود. آنان کار خود را از کاروانها و اطراف کولی ها در آرلس و مونت پلیه واقع در جنوب فرانسه آغاز کردند.

در ابتدای کار، نوای گیتارشان خالی از اشتباه نبود و موجی از ریشخند و تمسخر را بسوی آنها برانگیخت، ولی از آنجا که نوآوری درتمامی عرصه ها مجموعه از پیام نو،جسارت و پیگیری را می طلبد و در گستره هنر افزون بر همه اینها ارتعاش روح آدمی برترین کلام است،جیپسی کینگز بی اعتنا به واکنش های دلسرد کننده نخستین،به فعالیت های خود ادامه داد تا آنجا که به عنوان قطبی غالب و صاحب سبکی خاص در دنیا شناخته شدو بسیاری از هنرمندان بنام جهان موسیقی را به ستایش هنر بدیع خود واداشت.

آوای برادرن (ری) و (بالیاردو) با آن لحجه عجیب و کولی وار ، واگویه روانی است ازعشق نهفته وجود آدمی ، عشق به آزادی ، عشق به زیستن ، عشق به هم نوع و ستایش زیبائی و جلوه های گوناگون آن و در نهایت ، مهر ورزی جاودانه به آفریننده تمامی اینها نوای روح نواز این گروه که بر خواسته از هنر جاری و مردمی نژادهای گوناگون اسپانیائی ، فرانسوی و آفریقای شمالی می باشد و در فرهنگ چند آمیزه ای کولی ها تجلی یافته ،دلهای مشتاق موسیقی را در جای جای جهان به لرزه در می آورد و به سادگی دست احساسشان را دست در دست هم می نهد. این چند آمیزگی و درون مایه غنی فرهنگی را باید یکی از عوامل مهم موفقیت گروه جیبسی کینگز دانست. بافت فامیلی این گروه نیز همچون موسیقی آنها ترکیبی ساده وم مردمی دارد.

آنها چند برادر ، پسر عمو و پسر دایی هستند که هم دوش هم می خوانند و با تک نوازی گیتارشان جهانی را کولی وار به وجد می آورند. ریشه های تاریخی این گروه را باید در (خوزه ریز) خواننده مشهور فلامنكو جستجو كرد. وی به همراه پسرانش نیكولاس ٫ كنت و پل گروهی بنام ریزها (Los Reyes) تشكیل داد و مدتها به هنر نمایی پرداختند سالها بعد پس از مرگ پدر برادران ریز در یكی از اعیاد سالانه كولیها بصورت نسبتا اتفاقی برادران مسثعد بالیاردو را كه از اقوام خود بودند را ملاقات كردند.

از انجایی كه برادران ریز با توجه به تعلیمات پدرشان بیشتر در آواز خوانی مهارت داشتند تا در نواختن گیتار و بر عكس برادران بالیاردو كه تخت تاثیر مانتیاس دپلاتا نوازنده معروف گیتار فلامنكو بوده اند در نوازندگی گیتار از قابلیتهای چشمگیرتری برخوردار بودند هر دو خانواده مصمم شده اند با تشكیل گروهی متحد مكمل هنر یكدیگر باشند.این گروه كه نام جیپسی كینگز را برای خود بر گزید آواز خوان اصلی آنها (نیکولاس ری) پسر خواننده مشهورفلامنکو(خوزه ری)است که همراه خواننده دیگر این گروه (مانتیاس دپلاتاس) در دهه های شصت و هفتاد به قله های بلند موفقیت دست یافته و میلیون ها نسخه از کار هایشان را به فروش رساندند و همچنین طی همه سالهای فعالیت جیبسی کینگز آوازه خوان ها و گیتاریستهای از خوانواده (ری) (فرانکو،کانت،نیکولاس،پابل و پاچای) و خانواده های (بالیاردو)(دیه گو،پاکو و تونینو) نیز در آن هنر نمایی کردند.

پس از سالها هنرنمایی چشمگیر در اواخردهه ۸۰80 صدای موطن خود را به گوش شنوندگان سرتاسر اروپا و امریكا برساند.

مشكل بتوان نوع موسیقی این گروه را با معیارهای متداول طبقه بندی نمود زیرا موسیقی جیپسی كینگز كه اصولا محلی-عامی می باشد را با ساز گیتار و بر اساس فلامنكوی سنتی اجرا مین مایند نکته: گروه جیپسی گینک را نمیتوان اجرا کننده موسیقی فلامنکو دانست بلکه این گروه بنوعی در اجرای آهنگها و قطعات از موسیقی فلامنکو بخصوص از تکنیکهایش بهره گرفته است. از طرف دیگر جهت كسب محبوبیت بین المللی اخیرا از سازهای مدرن نیز استفاده می كند .

با این وجود مشخصه های كلی این گروه شامل: ریتم یكنواخت كه اغلب رومبا میباشد - همخوانی ( آواز خوانی چند خواننده بطور همزمان) - استفاده از ساز گیتار به عنوان ساز اصلی - آواز خوانی با لهجه جیتانه(Gitane) كه لهجه كولی ها و تركیبی از فرانسوی و اسپانیایی است و پالماس ( دست زدن ) می باشد . تكنواز اصلی گروه تونینو بالیاردو است. تكنوازی های او خالق چنان لحظات زیبایی می شود كه با ظرافت اشعار شعله ور می گردند. این اشعار اغلب با صدای خشدار و پر احساس نیكولاس ریز و آندره ریز متجلی می گردند هنگامی به عظمت و پیروزی این گروه پی می بریم که به اجراهای متعدد، انبوه جوایز کسب شده توسط آنان، مرورهای فراوانی که بطور مداوم بر کارهایشان می شود و فروش چشمگیر آلبوم های آنها توجه کنیم. نخستین حضور واقعی جیبسی کینگز در عرصه موسیقی در سال 1988 بودکه با قرار گرفتن در ردیف (10) آلبوم پر فروش سال در چندین کشور جهان به در یافت جوایز بسیاری نائل آمدند ازآن پس انتشار پی در پی آلبوم های متنوع و زیبا مکانی دائمی را در تابلوی اعلانات موسیقی جهان برای این گروه گشود. هر آلبوم جدید آنها بدون استثنا رده های نخست را در فهرست موسیقی پاپ و لاتین کسب می کرد و این صعودی بی سابقه بود،زیرا تا آن زمان موسیقی غیر انگلیسی زبان موفق به کسب آن مراتب در جهان موسیقی به ویژه در آمریکا نشده بود.

علاوه بر تمام این موفقیت ها در سال (1994) این گروه به عنوان (برترین هنرمندان جهان موسیقی) نیز شناخته شدند. یکی دیگر ازویژگی های برجسته این گروه ارائه موسیقی بدون کلام می باشد که اغلب نواهای بوجود آورنده این آهنگها ترکیبی بوده ودر مانوس پیشین نمی گنجد. همین ویژگی بر شهرت جهانگیر جیبسی کینگز بیش از پیش می افزاید و جانهای بی قرار بیشتری را به سوی آنها می کشد تا در سایه هنرشان دمی بیاسایند

آلبوم گوناگون(1989) در کشور فرانسه شهر پاریس در استودیوی پاته مارتکراری در ماه های ژوئن، ژوئیه و سپتامبر ضبط شده است. این آلبوم موفق بدریافت پانزده جایزه شده و همچنین جزو ده آلبوم پر فروش در دوازده کشور جهان بوده است.

آلبوم خوشبختی(1990): این آلبوم در کشور فرانسه در شهر پانتین در استودیوی هری سان طی سالهای 1982 تا 1983 ضبط شده است.تمامی ترانه های این آلبوم توسط نیکولاس ری سروده شده است.

آلبوم این جهان(1991): در کشور فرانسه شهر بولان در استودیوی پاته مارتکراری ضبط شده است. ترانه "بی او" در سال 1991 توسط پیتر ویر بعنوان موسیقی فیلم بدون ترس انتخاب شد.

آلبوم زنده(1993): این آلبوم بصورت زنده در سال 1991 شده و تمام ترانه ها توسط اعضای گروه سروه شده است.البته بجز ترانه "او را دوست دارم" که کاری از جی.پاتراک وجرج ری است.

آلبوم عشق و آزادی(1993): این آلبوم در شهر سورسنس فرانسه در استودیوی گوایلام ضبط شده است. این آلبوم 2 سال بعد یعنی 1995 نامزد جایزه گرمی بعنوان بهترین آلبوم موسیقی سال شناخته شد.

آلبوم بهترینهای جیپسی کینگز(1995): این آلبوم گلچینی از کارهای قبلی بهمراه آهنگ جدیدی بنام "در کنار تو"میباشد.

آلبوم سرزمین کولی ها(1996): این آلبوم در شهر میراوال کشور فرانسه در استودیوی میراوال و قسمتی از آن نیز در نیویورک در استودیوی Right Track ضبط شده است.

آلبوم جام (1997): این آلبوم نیز در سال 1998 نامزد جایزه گرمی بهترین آلبوم موسیقی سال شناخته شد.

 

منبع:nipaz.com